dieta3Sposób, w jaki ludzie jedzą w domu, kiedy wychodzą na kolację z przyjaciółmi, a nawet podczas przerwy w pracy, zmienił się drastycznie w ciągu ostatnich kilku lat. Dostępnych jest więcej niezdrowych opcji, a jedzenie odpowiednie do pracy jest trudniejsze do znalezienia.

Jeśli chcesz być zdrowy i utrzymywać poziom energii przez cały dzień, oto kilka najlepszych sposobów na upewnienie się, że otrzymujesz to, czego potrzebujesz, bez poczucia pozbawienia życia w ciągu dnia pracy. Właściwa dieta do pracy naprawdę wygląda jak dieta wysokotłuszczowa, wysokobiałkowa i niskowęglowodanowa. Dzieje się tak, ponieważ pomaga organizmowi wydajnie wytwarzać energię i zapobiega chorobom.

Wpływ złej diety w pracy na Twoją wydajność

Dobra dieta w pracy może poprawić Twoją produktywność i wydajność. Zła dieta w pracy może mieć negatywny wpływ na wydajność i produktywność. Twoje ciało zostanie pozbawione energii potrzebnej do prawidłowego funkcjonowania, jeśli nie będziesz spożywał wystarczającej ilości jedzenia lub zjesz niewłaściwy rodzaj żywności. Jednak zbilansowana dieta ze zdrową ilością białka, błonnika i mikroelementów jest ważna zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego.

Zdrowie społeczeństwa jest zagrożone ze względu na wzrost liczby osób cierpiących na otyłość i złe odżywianie. Niezdrowa żywność stała się bardziej powszechna niż kiedykolwiek wcześniej, a wiele osób nawet nie wie, czym jest zdrowa żywność.

Jak poprawić dietę w pracy, aby zwiększyć produktywność i zmniejszyć stres w pracy?

Przeciętny Amerykanin spędza w pracy 8,7 godziny dziennie i szacuje się, że przeciętny pracownik może zrobić sobie przerwę tylko na 8 minut. Badanie przeprowadzone przez University of Illinois wykazało, że możemy zwiększyć produktywność nawet o 36% dzięki zaledwie godzinie ćwiczeń przed pracą i aż o 16% dzięki zdrowemu lunchowi.

Będziesz bardziej produktywny, a poziom stresu będzie niższy, jeśli włączysz te proste kroki do swojej rutyny.

  • Pozostań nawodniony, pijąc wystarczającą ilość płynów

  • Jedz zdrową, smaczną żywność, taką jak owoce i warzywa, produkty pełnoziarniste, chude białko

  • Ćwicz regularnie

Jakie są najlepsze produkty spożywcze zapewniające lepszą wydajność pracy?

Istnieje wiele sposobów na poprawę wydajności poznawczej. Dieta to jeden z najpopularniejszych sposobów na poprawę sprawności mózgu. Wiele osób stwierdza, że przestrzeganie diety bogatej w warzywa, owoce i naturalne cukry może dać im więcej energii na cały dzień, zmniejszyć ryzyko zachorowania na Alzheimera i pomóc w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Nie wystarczy po prostu spożywać zdrową żywność, ponieważ nie każdy ma do niej dostęp lub budżet na nią. Aby zwiększyć retencję pamięci, powinieneś również włączyć jakiś rodzaj aktywności do swojej codziennej rutyny, takiej jak spacery lub zajęcia jogi.