Co warto zjeść na obiad podczas kreatywnej pracy w firmie?

Praca twórcza to każdy zawód, który wiąże się z twórczym myśleniem. Osoby w tej dziedzinie mogą pracować jako artyści, pisarze, fotografowie, architekci i wiele innych. Co wzmaga kreatywność i co warto jeść jeśli potrzebujemy wykrzesać z siebie więcej ciekawych pomysłów? Istnieje kilka sprawdzonych produktów spożywczych, które mogą sprawić, że staniesz się zdecydowanie bardziej kreatywny.

Jedz coś co pobudzi twoją kreatywność

Badanie przeprowadzone przez John Hopkins University wykazało, że ludzie, którzy jedli banana na śniadanie, uzyskiwali później wyższe wyniki w testach kreatywności. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Cincinnati wykazało, że ci, którzy pili koktajle mleczne, wykazywali się lepszą wydajnością w testach kreatywnych niż ci, którzy pili koktajle bez kalorii. Nic więc dziwnego, że wielu pracowników, którzy muszą wykazywać się dużą kreatywnością, sięga na drugie śniadanie po tego typu produkty. Pobudzenie kreatywności z tych produktów wiąże się z wyższym poziomem glukozy w mózgu. Wynika to z naturalnych cukrów w jedzeniu lub napojach, które powodują uwalnianie insuliny, która pomaga w dystrybucji tego cukru do komórek organizmu.

Co jeść na obiad, aby wykazać się ponadprzeciętną kreatywnością?

Dieta śródziemnomorska jest tym, co powinieneś jeść na obiad, aby uzyskać więcej kreatywności. Badanie wykazało, że ludzie, którzy stosowali dietę śródziemnomorską, mieli wyższy poziom kreatywności niż ci, którzy tego nie robili. Dieta śródziemnomorska to model odżywiania, który istnieje od tysięcy lat. Składa się z warzyw, ryb, roślin strączkowych i pełnych ziaren, o których wiadomo, że są bogate w składniki odżywcze, a jednocześnie mają niską kaloryczność. Na uwagę zasługuje fakt, że dieta śródziemnomorska to bardzo zdrowy sposób odżywania się, ponieważ został powiązany ze zmniejszeniem ryzyka chorób serca i raka.