Opieka w Niemczech - czy na zleceniu można liczyć na wsparcie agencji?Organizacja wyjazdu na zlecenie, jak i sam pobyt na szteli, nie są łatwe. Opiekunka wyjeżdżając za granicę rozstaje się z najbliższymi, w dodatku jeśli wyjeżdża po raz pierwszy musi przejść przez okres adaptacji w nowym środowisku. Przed podróżą do podopiecznego konieczne jest także załatwienie wszelkich formalności. Biorąc pod uwagę ilość pracy wiążącą się z samodzielną organizacją szteli duża część Opiekunek wybiera wyjazd z doświadczoną firmą - licząc, że to rozwiązanie jest dużo prostsze. Czy agencje opiekuńcze faktycznie pomagają Opiekunkom na zleceniu?

Jak wygląda współpraca z agencją?

Przede wszystkim dużą wagę należy przywiązać do znalezienia zaufanej i doświadczonej agencji. Dzięki temu Opiekunka nie musi martwić się o potrzebną do wyjazdu dokumentację i zyskuje pewność, że całość zlecenia będzie legalna. Wyjeżdżając z agencją otrzymujesz także umowę w języku polskim oraz wszelką pomoc związaną z wyjazdem do pracy w opiece w Niemczech. W profesjonalnych firmach i agencjach opiekunek osób starszych otrzymasz pomoc nie tylko przed, ale i przez cały okres trwania wyjazdu. Dzięki temu każda opiekunka seniora zyskuje spokój i może koncentrować się wyłącznie na swojej pracy w Niemczech.

Czy agencja opiekuńcza pomaga na szteli?

Niektóre agencje oferują kompleksową pomoc, czyli organizację wyjazdu i fachowe wsparcie będąc już na szteli. Za przykład może posłużyć wieloletni lider w branży opiekuńczej - agencja Veritas Opieka. Firma nie tylko oferuje dogodne warunki, ale i całościową aranżację wyjazdu. Opiekunka nie musi martwić się o dojazd, powrót, zamieszkanie i wyżywienie. Co prawda do podjęcia pracy wymagana jest komunikatywna znajomość niemieckiego i doświadczenie w opiece, natomiast dzięki temu otrzymujemy atrakcyjne warunki finansowe - średnio 1800 € netto miesięcznie. Przez całe zlecenie do dyspozycji opiekunki do osoby starszej pozostaje doświadczony koordynator, a w razie nagłych przypadków można zadzwonić na całodobową infolinię. Sprawdź najnowsze oferty pracy od firmy Veritas Opieka.