Jak karmić psa?Czyli jaką karmę wybrać dla owczarka niemieckiego?

Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, jak dieta naszego owczarka niemieckiego powinna być właściwie zbilansowana. Psy mają zdecydowanie wrażliwy układ pokarmowy – szczególnie kiedy chodzi o owczarki niemieckie. Z tego powodu karmy dla owczarka niemieckiego, które zamierzamy kupić, muszą zdecydowanie być wysokiej jakości. Ma to kluczowe znaczenie dla naszego psa. Do tego dodajmy fakt, że w przypadku owczarków niemieckich istnieje ryzyko związane z kłopotami z nadwagą. Ta jest związana z łakomstwem.

Jeśli zadbamy o wystarczającą ilość ruchu naszego pieska, to wtedy o nadwagę nie musimy się martwić. Sprawa wygląda zupełnie inaczej, kiedy nasz pies nie jest skory do ruszania się. Od aktywności psa zależy czy wybierzemy karmę mniej lub bardziej kaloryczną.

Co musimy wiedzieć o żywieniu owczarka niemieckiego?

Wcześniej wymieniliśmy, iż w przypadku psa rasy owczarek niemiecki układ trawienny jest dosyć delikatny. W związku z powyższym musimy postawić na dobrą karmę dla psa, a nią jest taka, która oszczędzi owczarkowi zmagania się z niezwykle uciążliwymi oraz wpływającymi negatywnie na jakość oraz długość życia problemami żołądkowo-jelitowymi. Jest to wręcz kluczowy aspekt, którego nie możemy lekceważyć. Wybrana przez nas karma musi zapewniać prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego. Będzie to mieć wpływ na prawidłowy rozwój naszego pieska.

Charakter i zdrowie owczarków niemieckich

Są to psy bardzo odważne, ale też łagodne i zrównoważone. Ponadto słuchają swojego właściciela i bardzo się do niego przywiązują. Są niezwykle lojalne oraz oddane. Takie zalety mają owczarki niemieckie. Psy te świetnie znoszą niskie temperatury, co nie oznacza, że nie radą sobie, gdy są upały. Jednak psy tej razy nie powinny zbyt długo przebywać na słońcu. U seniorów możliwe jest wystąpienie chorób nowotworowych. Owczarki niemieckie w podeszłym wieku częściej zmagają się z problemami z kręgosłupem, aniżeli psy innych ras. Psy te są typem sportowca, gdyż są niezwykle aktywne. Co jakiś czas powinniśmy wyczesać psa. Nie zapominajmy o regularnej pielęgnacji uszu oraz uzębienia pupila.

Jaką suchą karmę wybrać dla owczarka niemieckiego?

Suche karmy dla owczarka niemieckiego to kwestia ważna. Musimy wiedzieć, że taka karma ma zawierać odpowiednią ilość dobrej jakości białka zwierzęcego. Biało pozwoli utrzymać mięśnie owczarka w prawidłowego kondycji. Nie możemy również pozwolić na to, aby zabrakło zdrowych kwasów tłuszczowych. Te mają wpływ na stan sierści psa. Istotne są także węglowodany złożone, minerały i witaminy. Karmę musimy dopasować do aktywności fizycznej psa oraz jego wieku.